Pogoń II Krzeszyce - Odra Pławidło

FUZJA RATUNKIEM DLA KLUBU

• autor: lzsodra, 2012-06-24 15:19

Brak awansu do A klasy sprawił, że należy zweryfikować wiele planów, jakie się z nim wiązały w kontekście nowego sezonu. Przede wszystkim dojdzie do zmian w sztabie szkoleniowym, ale nie tylko. W sezonie 2012/2013 Odra Pławidło występować będzie jako Polonia II Słubice.

To efekt fuzji, którą zaproponowała słubicka Polonia. W ostatnich miesiącach finansowanie klubu z Pławidła spoczywało w głównej mierze na barkach jednej osoby, dlatego propozycja Polonii została przedstawiona wszystkim zawodnikom Odry. Podjęto wspólną decyzję, że warto spróbować.

Każdy doskonale wie, czym kończą się fuzję. Dla Odry jest to jednak na pewno wielkie koło ratunkowe, ale korzyści mają odnosić oba kluby. Dotychczasowy prezes i zarazem trener Odry, Krzysztof Ryłko, poprzez fuzję znajdzie się w zarządzie Polonii i nadal będzie u nas pełnił funkcje organizacyjne, tak jak do tej pory. Zespół z Pławidła nie przestaje istnieć (KRS, rejestracje w instytucjach itp. są jak najbardziej aktualne). Nie przystąpi jednak do rozgrywek w nowym sezonie, o czym poinformowano już pisemnie OZPN. W związku z tym z dniem 1 lipca każdy z dotychczasowych zawodników Odry będzie miał kartę w dłoni i może zmienić sobie klub bez jakichkolwiek formalności transferowych. Zamiast Odry w słubickiej B klasie wystartuje Polonia II Słubice, a jej skład stanowić będą nasi zawodnicy. Różnicą będzie jednak fakt, iż treningi i mecze odbywać się będą w Słubicach (co zresztą miało i tak miejsce wiosną). Dzięki fuzji uda się więc wystartować w nowym sezonie, ponieważ bez tego byłby kłopot, gdyż dotacja miejska została praktycznie w większości wykorzystana wiosną i bez dodatkowych źródeł nie udałoby się dograć jesieni do końca, nawet w b klasie (gdyby Odrze udało się awansować, koszta te mieli pokryć sponsorzy, ale ich warunkiem był awans, a nie inwestowanie pieniędzy w B klasę).

Jako Polonia II Słubice będziemy mogli nieodpłatnie korzystać z obiektów Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do tej pory zawsze wiązało się to z opłatami. Praktycznie większość spraw finansowych leżeć będzie w gestii Polonii. Nie są to duże kwoty, ale przy obecnej kondycji finansowej naszego klubu będzie to wielka pomoc, chociażby ze względu na częściowe pokrycie delegacji sędziowskich, brak opłat za weryfikację boisk itp.

Oprócz spraw finansowych fuzja gwarantuje, iż w kadrę rezerw słubickiej Polonii nikt nie będzie ingerował. Gramy zawodnikami z naszego składu. Ma być nam łatwiej w gestiach transportu na mecze. Skorzystają na fuzji również nasi rywale, gdyż gra na dobrych płytach w Słubicach jest nieporównywalna z tą w Pławidle. Identycznie sytuacja wygląda też z szatniami, gdyż nasza nie posiadała sanitariatów, a słubicka ma wszystko.

Połączenie z Polonią to przede wszystkim dla kilku zdolnych piłkarzy Odry możliwość sprawdzenia swoich sił na treningach i być może meczach pierwszej Polonii w czwartej lidze. Wprawdzie każdy jest realistą i zdaje sobie sprawę, że między B klasą a IV ligą jest ogromna przepaść, to jednak historia futbolu zna wiele przykładów wyławiania zdolnych ludzi z najniższych lig. Być może któryś z naszych na tym skorzysta.

Na pewno pojawią się głosy, że ta fuzja jest końcem piłki nożnej w Pławidle. Fakty są takie, iż wręcz przeciwnie – na chwilę obecną jest to dla Odry ratunek. Jeśli plany zarządu Poloni powiodą się (o tym już niebawem na stronie Polonii Słubice) to nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet już w przyszłym roku Odra Pławidło ponownie pojawiła się w b klasie. Wystarczy wtedy tylko jedno pismo do OZPN-u (wypełnienie ankiety na nowy sezon) i wniosek o dotację do Gminy. A z tym na pewno nasi zawodnicy nie zostaną sami, ponieważ w zarządzie Polonii będą osoby, które działały już w Odrze i na pewno w tej kwestii pomogą. Bez fuzji, najprawdopodobniej w nowym sezonie klub ogóle by nie wystartował.

W związku z ty pojawiło się wiele pytań o funkcjonowanie naszej strony internetowej. Otóż zostanie ona pod tym samym adresem, mimo, iż na oficjalnej stronie Polonii pojawi się także zakładka Polonia II Słubice. U nas zmieni się tylko nieco szablon i na bieżąco, tak jak do tej pory, informować będziemy o poczynaniach naszych chłopaków. Narazie po szyldem słubickiej Polonii. Zmiany nastąpią już w połowie lipca.

autor: ~Marko 2012-06-25 09:10:39

avatar Fuzja to zawsze fuzja. Ale skoro klub miałby w ogóle nie grać, a dzięki temu ma możliwość i to w Słubicach to na pewno ktoś się o to postarał, żeby nie upadł. Dla mnie lepiej, bo na mecze bliżej :)