Chrobry Drzeńsko - Odra Pławidło

ODRA PŁAWIDŁO CUP

• autor: lzsodra, 2012-06-24 16:35

I TURNIEJ ODRA PŁAWIDŁO CUP O PUCHAR STAROSTY SŁUBICKIEGO będzie największym projektem, jaki dotychczas realizował nasz klub. Jest to zresztą pierwszy turniej organizowany przez Odrą. I ma być zrobiony z wielką pompą. Wiadomo, że odbędzie się 15 lipca na Stadionie olimpijskim Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie to główny punkt obchodów Dnia Sportu podczas Międzynarodowego Święta Hanzy! Organizacja przedsięwzięcia w Pławidle byłaby niemożliwa ze względu na brak miejsc parkingowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na jednodniową imprezę przybędzie nawet 500 osób!

Patronat nad turniejem: Starosta Słubicki, Burmistrz Słubic, Lubuskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Wydział Piłkarstwa Młodzieżowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Współorganizacją zajął się SOSiR, a patronat medialny objęli: HTS, Portal slubice24.pl oraz Pogranicze Lubuskie.

Będzie to turniej inny niż wszystkie. Do udziału w nim zaproszono reprezentacje z terenów wiejskich naszego powiatu, gdzie nie ma obecnie zespołu grającego w jakiejkolwiek lidze. Początkowo miał być to turniej amatorski, ale zniesiono niektóre zapisy i mogą w nim występować zawodnicy, którzy grają w piłkę nożną na co dzień. Podniesie to rangę turnieju. Wyjątek stanowi Pławidło, ale gra jako gospodarz i złożone będzie oczywiście z mieszkańców naszej miejscowości. Być może pojawi się też Stańsk, ponieważ w nowym sezonie zabraknie tej drużyny w B klasie.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem zespół musi liczyć maksymalnie 12 osób plus opiekun. Wiek od 18 lat. Nie ma górnej granizcy wieku. Mecze odbywać się będą na małe bramki 2x3 metry po ośmiu zawodników (7+bramkarz). W składzie zespołu muszą się znajdować wyłącznie mieszkańcy danej miejscowości. Można dobrać jedną osobę spoza swojego miejsca zamieszkania, ale musi to być amator, który na co dzień nie gra w żadnym klubie. Mecze trwać będą 1x10 minut. Wystąpi minimum 10, maksymalnie 12 zespołów. Na pewno będą dwie grupy, z których awans do ćwierćfinałów wywalczą po cztery najlepsze zespoły. Po finale odbędzie się mecz urzędników ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą a po nim na scenie oficjalne zakończenie turnieju i oczywiście wręczanie nagród. Puchar i dyplom otrzyma każdy zespól, są również przewidziane nagrody indywidualne dla: najlepszego strzelca, zawodnika, bramkarza, najmłodszego i najstarszego zawodnika, zdobywcy najszybszego i najładniejszego gola, króla asyst i nagroda fair play dla zespołu. Oprócz dyplomów i pucharów są też atrakcyjne nagrody rzeczowe. Każda nagroda wręczana będzie przez inną osobę, sponsora danego pucharu itp.

Na chwilę obecną udział w turnieju potwierdziły zespoły z: Pławidła, Kunowic, Żabic, Czarnowa i Serbowa. O pozostałe miejsca trwa walka pomiędzy: Sułowem, Starkowem, Drzeniowem, Bieganowem, Golicami, Pamięcinem i Stańskiem. Miejscowości te kompletują składy. Kto zgłosi się pierwszy, ten zagra. Liczba miejsc w turnieju jest bowiem ograniczona. Zgłoszenia maksymalnie do wtorku, 26 czerwca do godziny 15:30. W przypadku braku wymaganej liczby minimum 10 zespołów wysłane zostaną zaproszenia do miejscowości wiejskich, w których kluby istnieją. W pierwszej kolejności będą to: Drzeńsko, Rąpice, Lubiechnia Wielka i Smogóry.

Ideą turnieju, oprócz zabawy i gry Fair-Play, jest pokazanie potencjału piłkarskiego terenów wiejskich z naszego powiatu. Organizatorzy życzyliby sobie, żeby ten turniej był inspiracją do założenia w którejś z nich zespołu piłkarskiego.

ODRA PŁAWIDŁO CUP to nie tylko turniej piłkarski. Zapraszamy nie tylko rodziny i znajomych, którzy w tym dniu zagrają, ale również mieszkańców całego Powiatu. Przewidziano szereg konkurencji indywidualnych i rodzinnych dla widzów, a do wygrania mnóstwo atrakcyjnych nagród, m.in. zniżki na kurs prawa jazdy, bony na zakupy w słubickich marketach, zniżki na usługi stomatologiczne, kolacje i obiady w słubickich restauracjach i wiele, wiele innych.

Przy okazji konkursów dla widzów zaproszono organizacje, stowarzyszenia i instytucje działające w naszym powiecie do zorganizowania jakiś konkursów. Dlatego oprócz zawodów typowo sportowych, jak bieg w worku, slalom z piłką czy przeciąganie liny, będzie można najprawdopodobniej także spróbować sił w konkursie fotograficznym, rysunkowych czy ortograficznym, zagrać w brydża, a także podszkolić się np. w nauce jazdy samochodem, technice gry w piłkę nożną, koszykówkę itp.

Program turnieju jest jeszcze w fazie realizacji. Dlatego chętni, którzy w zamian za reklamę (a także np. wywieszenie baneru reklamowego) chcą ufundować jakąkolwiek nagrodę (od latarek po statki kosmiczne), mogą zgłaszać się do organizatora pod nr tel 608 648 896 lub e-mailem krzysztofrylko@wp.pl Czekamy również na organizacje i stowarzyszenia, które chciałyby się bezpłatnie pokazać na turnieju i zorganizować jakąś konkurencję. Nagrody zapewnia organizator, ale jeśli ktoś chce ufundować coś od siebie, to ma do tego pełne prawo.

STWÓRZMY TEN TURNIEJ RAZEM BEZ WIELKICH NAKŁADÓW FINANSOWYCH!

LICZY SIĘ POMYSŁOWOŚĆ I CHĘĆ ZABAWY!

Turniej odbędzie się 15 lipca. Start o godzinie 9:00. Dwa dni wcześniej na ORLIK-u przy Gimnazjum nr 1 zaplanowano spotkanie organizacyjne połączone z losowaniem grup.

Przedsięwzięcie pn. „I Turniej Odra Pławidło Cup o Puchar Starosty Słubickiego” zostało wsparte dotacją z budżetu powiatu słubickiego w wysokości 4.820 zł w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” tj. „Organizowanie i prowadzenie na terenie Powiatu Słubickiego, w roku 2012 działań sportowych o charakterze turniejów, rozgrywek i zawodów sportowych o puchar Starosty Słubickiego”. Wnioskodawcą było stowarzyszenie Ludowy Zespół Sportowy Odra Pławidło.

autor: ~zapraszam do odwiedzania 2012-07-14 20:18:48

avatar www.walkaczarnow.futbolowo.pl