Odra Pławidło - Odra II Stańsk

AWANSOWALIŚMY DO A KLASY!!!

• autor: lzsodra, 2012-07-29 11:11

Udało się! Wystarczył rok walki o A klasę i awans stał się faktem! Dokładnie 25 lipca przyznano Odrze Pławidło miejsce w A klasie kosztem rezerw Spójni Ośno. Wcześniej weryfikatorzy źle ujęli jeden z wyników (mecz Odry Stańsk z Ośnem zakończył się remisem 3:3, a nie wygraną 3:2 przez Spójnię II, jak błędnie zweryfikowano). Po gradzie rozmów i telefonów uznano naszą rację i to Odra Pławidło wywalcza historyczny awans do A klasy! Szkoda tylko, że trzeba było o to walczyć z OZPN-em przez niemalże cały lipice i dochodzić swoich racji poza boiskiem. Z naszej ligi awansowaliśmy razem z jej zwycięzcą, Kosmosem 78 Rudnica.

Zbyt późne przyznanie awansu to niestety kilka problemów. O awansie dowiedzieliśmy się kilka dni temu, a nie w czerwcu, jak pozostałe ekipy. Dlatego teraz trwa walka z czasem, żeby uzyskać wymogi licencyjne, zarejestrować zespół itp. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że na 99% Zarząd zdąży do pierwszego meczu, który na inaugurację rozegramy w Słubicach z Leśnikiem Lemierzyce (11 sierpnia o godz. 17:00; "ślepy" terminarz po kliknięciu w menu po lewej stronie "Terminarz rozgrywek").

Szczegółowe informacje o awansie, zawodnikach, którzy go wywalczyli, licencjach i przejęciu sekcji piłki nożnej z Pławidła przez Polonię Słubice (o tym pisaliśmy już wcześniej, ale wspomnimy w najbliższymch newsach ze szczegółami) pojawią się w okolicach drugiej połowy przyszłego tygodnia.

Póki co trwa waspomniana walka z czasem. Szkoda, że nie ma nawet teraz okazji na świętowanie historycznego sukcesu naszej Oderki. Nie mniej jednak stał on się faktem. Żeby zagrać w A klasie, trzeba teraz załatwić organizacyjne sprawy w trybie eksresowym przy zielonym stoliku. Trzymajmy kciuki, żeby się udało!